Amphenol Aerospace Operations MS27473E16B42SC
MS27473E16B42SC picture photo
Mfg. Part Number
MS27473E16B42SC
Brief Description
JT 42C 42#22 SKT PLUG
Datasheet Download
MS27473E16B42SC.pdf
Availability of MS27473E16B42SC
QUANTITY
MS27473E16B42SC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27473E16B42SC
Internal Part NumberEIS-MS27473E16B42SC
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27473E16B42SC
Related LinksMS27473, MS27473E16B42SC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27473E16B42SC Details Description
Related parts for MS27473E16B42SC
CAP ALUM 150UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 80 POS VERT DUAL PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 15V 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 4CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
PMI BASE 1 NEON T-4 1/2 CNDLBRA datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 26POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
COMB BAR 2POS 54MM OPM FUSE HLDR datasheet.pdf