Amphenol Aerospace Operations MS27473P16F42SA
MS27473P16F42SA picture photo
Mfg. Part Number
MS27473P16F42SA
Brief Description
JT 42C 42#22 SKT PLUG
Datasheet Download
MS27473P16F42SA.pdf
Availability of MS27473P16F42SA
QUANTITY
MS27473P16F42SA Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27473P16F42SA
Internal Part NumberEIS-MS27473P16F42SA
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27473P16F42SA
Related LinksMS27473, MS27473P16F42SA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27473P16F42SA Details Description
Related parts for MS27473P16F42SA
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS 7.5MM datasheet.pdf
DIN-SGNL FIXING BRACKET SH C datasheet.pdf
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
OSC MEMS 125.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT PINS datasheet.pdf
LCD MOD GRAPH 128X64 BLK/W datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 9A SLVR datasheet.pdf