Amphenol Aerospace Operations MS27474T16B6SB
MS27474T16B6SB picture photo
Mfg. Part Number
MS27474T16B6SB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
JT 6C 6#12 SKT RECP
Datasheet Download
MS27474T16B6SB.pdf
Availability of MS27474T16B6SB
QUANTITY
MS27474T16B6SB Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27474T16B6SB
Internal Part NumberEIS-MS27474T16B6SB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27474T16B6SB
Related LinksMS27474, MS27474T16B6SB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27474T16B6SB Details Description
Related parts for MS27474T16B6SB
DOOR FRONT FOR UPRIGHT CAB RACK datasheet.pdf
RES SMD 442 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 26.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
IC SENSOR INTERFACE VARI 10MSOP datasheet.pdf
DSUB 15 F NM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
LMTD AVLBLTY PLS TRY S1DXM SERIE datasheet.pdf
OSC XO 2.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf