Amphenol Aerospace Operations MS27484E24B61SA
MS27484E24B61SA picture photo
Mfg. Part Number
MS27484E24B61SA
Brief Description
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/SCKT
Datasheet Download
MS27484E24B61SA.pdf
Availability of MS27484E24B61SA
QUANTITY
MS27484E24B61SA Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27484E24B61SA
Internal Part NumberEIS-MS27484E24B61SA
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions61
Shell Size - Insert24-61
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationA
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating7.5A
Voltage - Rated600VAC, 850VDC
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27484E24B61SA
Related LinksMS27484, MS27484E24B61SA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27484E24B61SA Details Description
Related parts for MS27484E24B61SA
IC REG BUCK SEPIC ADJ 4.5A D2PAK datasheet.pdf
IC OPAMP GP 14DIP datasheet.pdf
RELAY OPTOMOS 250MA DP-NO 8-SMD datasheet.pdf
RES 35 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 3.5A 32VDC 0603 datasheet.pdf
IC RC FILTER NETWORK 8CH 16HXSON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 59K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf