Amphenol Aerospace Operations MS27497E16B35B
MS27497E16B35B picture photo
Mfg. Part Number
MS27497E16B35B
Brief Description
JT 55C 55#22D SKT WALL RECP
Datasheet Download
MS27497E16B35B.pdf
Availability of MS27497E16B35B
QUANTITY
MS27497E16B35B Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27497E16B35B
Internal Part NumberEIS-MS27497E16B35B
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27497E16B35B
Related LinksMS27497, MS27497E16B35B Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27497E16B35B Details Description
Related parts for MS27497E16B35B
CONN RECEPT HOUSING 16POS ZE datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 400KHZ 8TDFN datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 500MW LL34 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE GREEN datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
RES 147K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 21.8VWM DO220AA datasheet.pdf
Connector Header 38 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf