Amphenol Aerospace Operations MS27499E20B16S
MS27499E20B16S picture photo
Mfg. Part Number
MS27499E20B16S
Brief Description
JT 16C 16#16 SKT RECP
Datasheet Download
MS27499E20B16S.pdf
Availability of MS27499E20B16S
QUANTITY
MS27499E20B16S Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27499E20B16S
Internal Part NumberEIS-MS27499E20B16S
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27499E20B16S
Related LinksMS27499, MS27499E20B16S Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27499E20B16S Details Description
Related parts for MS27499E20B16S
HEADER OPEN .025"DIA .300 16POS datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 22 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC LED Driver Linear PWM Dimming 60mA Backlight 24-SO datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
DUAL LEVEL 5.08 20POS datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20V 20% 2910 datasheet.pdf
CAP CER 0.70PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf