Amphenol Aerospace Operations MS27656E13B35SA
MS27656E13B35SA picture photo
Mfg. Part Number
MS27656E13B35SA
Brief Description
CONN RCPT 22POS WALL MNT W/SCKT
Datasheet Download
MS27656E13B35SA.pdf
Availability of MS27656E13B35SA
QUANTITY
MS27656E13B35SA Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27656E13B35SA
Internal Part NumberEIS-MS27656E13B35SA
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions22
Shell Size - Insert13-35
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationA
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating5A
Voltage - Rated400VAC, 500VDC
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27656E13B35SA
Related LinksMS27656, MS27656E13B35SA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27656E13B35SA Details Description
Related parts for MS27656E13B35SA
IC BUFF DVR 3-ST DL L PWR 8VSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CA 2MM OFNR 62.5/125,LC SEC RED datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 1W DO214AC datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM 3/4 58U datasheet.pdf
RES SMD 383 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
DIN RAIL SLOTTED datasheet.pdf
COUPLER 3DB 90DEG 8GHZ-12.4GHZ datasheet.pdf
TVS DIODE 9.4VWM 15.6VC DO214AB datasheet.pdf
CONN HDR 3POS 0.100 SMD GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 1.2MH 200MA 10 OHM SMD datasheet.pdf