Amphenol Aerospace Operations MS27656E25B29PC
MS27656E25B29PC picture photo
Mfg. Part Number
MS27656E25B29PC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
LJT 29C 29#16 PIN RECP
Datasheet Download
MS27656E25B29PC.pdf
Availability of MS27656E25B29PC
QUANTITY
MS27656E25B29PC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27656E25B29PC
Internal Part NumberEIS-MS27656E25B29PC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27656E25B29PC
Related LinksMS27656, MS27656E25B29PC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27656E25B29PC Details Description
Related parts for MS27656E25B29PC
CAP ALUM 6800UF 20% 25V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 610MA 540 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 430 OHM 0.1% 1/16W 0816 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 200KHZ RRO 14SO datasheet.pdf
RES SMD 115 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 1.6 OHM 5% 0.4W 0805 datasheet.pdf
EMITTER IR 940NM 100MA RADIAL datasheet.pdf
IC BATTERY CHARGER CTRLR 28-QSOP datasheet.pdf
20P MTA100 CONN ASSY 30AU datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY OUT 24V datasheet.pdf