Amphenol Industrial MS3100F20-23SW
MS3100F20-23SW picture photo
Mfg. Part Number
MS3100F20-23SW
Brief Description
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/SCKT
Datasheet Download
MS3100F20-23SW.pdf
Availability of MS3100F20-23SW
QUANTITY
MS3100F20-23SW Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3100F20-23SW
Internal Part NumberEIS-MS3100F20-23SW
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training Modules26482 Series 1 Miniature Cylindrical Connector
Mil-DTL-5015 and AC Threaded Connectors
FamilyCircular Connectors
SeriesMilitary, MIL-DTL-5015
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions2
Shell Size - Insert20-23
Fastening TypeThreaded
OrientationW
Contact Finish Thickness-
Current Rating-
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3100F20-23SW
Related LinksMS3100F, MS3100F20-23SW Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS3100F20-23SW Details Description
Related parts for MS3100F20-23SW
FIXED IND 56NH 450MA 330 MOHM datasheet.pdf
EVAL MOD FOR THS4505 datasheet.pdf
IC BUFF TRI-ST QD N-INV 14SOIC datasheet.pdf
IC OSC SILICON PROG TSOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 0.68 OHM 1/2W 0805 WIDE datasheet.pdf
H48-2 SHEET 150X150X10MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 100MA 125V datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 335MA 140 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1000V 3A SMC datasheet.pdf