ITT Cannon, LLC MS3100F24-11SW
MS3100F24-11SW picture photo
Mfg. Part Number
MS3100F24-11SW
Brief Description
CONN RCPT 9POS WALL MNT SKT
Datasheet Download
MS3100F24-11SW.pdf
Availability of MS3100F24-11SW
QUANTITY
MS3100F24-11SW Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3100F24-11SW
Internal Part NumberEIS-MS3100F24-11SW
FamilyCircular Connectors
SeriesMilitary, MIL-DTL-5015, MS
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions9
Shell Size - Insert24-11
Fastening TypeThreaded
OrientationW
Contact Finish Thickness-
Current Rating41A, 74A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3100F24-11SW
Related LinksMS3100F, MS3100F24-11SW Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MS3100F24-11SW Details Description
Related parts for MS3100F24-11SW
ROUND SPACER NYLON 9/16" datasheet.pdf
TRIMMER 2M OHM 0.25W TH datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 100V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
LED MT SR VERT 14MM 3MM 2LD datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS SKT datasheet.pdf
WIRE 22AWG SILICONE PINK datasheet.pdf
SHEAR SPACER BLOCK datasheet.pdf
SPT-THR 1 5/ 4-V-3 81 P20 R44 datasheet.pdf
RES SMD 1.5M OHM 5% 3W 2512 datasheet.pdf