Amphenol Industrial MS3102R24-28PY
MS3102R24-28PY picture photo
Mfg. Part Number
MS3102R24-28PY
Brief Description
CONN RCPT 24POS BOX MNT W/PINS
Datasheet Download
MS3102R24-28PY.pdf
Availability of MS3102R24-28PY
QUANTITY
MS3102R24-28PY Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3102R24-28PY
Internal Part NumberEIS-MS3102R24-28PY
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training Modules26482 Series 1 Miniature Cylindrical Connector
Mil-DTL-5015 and AC Threaded Connectors
FamilyCircular Connectors
SeriesMilitary, MIL-DTL-5015
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions24
Shell Size - Insert24-28
Fastening TypeThreaded
OrientationY
Contact Finish Thickness-
Current Rating-
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3102R24-28PY
Related LinksMS3102R, MS3102R24-28PY Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS3102R24-28PY Details Description
Related parts for MS3102R24-28PY
CAP THIN FILM 10PF 16V 0402 datasheet.pdf
IC ENERGY HARVESTING PSU 10DFN datasheet.pdf
CIR BRKR 500MA 240VAC 28VDC datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 23POS 7MM datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
S2C-SMT 3.50/04/180G 3.5SN BK datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64VQFN datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V datasheet.pdf
IC GATE OR 1CH 2-INP SMV datasheet.pdf
CRYSTAL 30.00 MHZ 18.0PF SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 0.5MM 50POS STR SMD datasheet.pdf