ITT Cannon, LLC MS3106E22-9PW
MS3106E22-9PW picture photo
Mfg. Part Number
MS3106E22-9PW
Brief Description
CONN PLUG 3 POS STRAIGHT W/PINS
Datasheet Download
MS3106E22-9PW.pdf
Availability of MS3106E22-9PW
QUANTITY
MS3106E22-9PW Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3106E22-9PW
Internal Part NumberEIS-MS3106E22-9PW
FamilyCircular Connectors
SeriesMilitary, MIL-DTL-5015, MS
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions3
Shell Size - Insert22-9
Fastening TypeThreaded
OrientationW
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating41A
Voltage - Rated1250VAC, 1750VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3106E22-9PW
Related LinksMS3106, MS3106E22-9PW Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MS3106E22-9PW Details Description
Related parts for MS3106E22-9PW
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC REG LDO 24V 1.5A DDPAK datasheet.pdf
SW OVRTRVL PLGR SPDT 15A 125V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 7.62MM datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 630V C0G 1210 datasheet.pdf
IC TXRX RS-485 HIGH OUT 10SON datasheet.pdf
HD INDL NON-AMP APPLI datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 56POS PIN datasheet.pdf
26500 11C 10#16 1#2 S RECP SS datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 240PF 100V 5% NP0 1210 datasheet.pdf