ITT Cannon, LLC MS3106E24-28PWF187
MS3106E24-28PWF187 picture photo
Mfg. Part Number
MS3106E24-28PWF187
Brief Description
CONN PLUG 24POS CABLE PIN
Datasheet Download
MS3106E24-28PWF187.pdf
Availability of MS3106E24-28PWF187
QUANTITY
MS3106E24-28PWF187 Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3106E24-28PWF187
Internal Part NumberEIS-MS3106E24-28PWF187
FamilyCircular Connectors
SeriesMilitary, MIL-DTL-5015, MS
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions24
Shell Size - Insert24-28
Fastening TypeThreaded
OrientationW
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3106E24-28PWF187
Related LinksMS3106E24, MS3106E24-28PWF187 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MS3106E24-28PWF187 Details Description
Related parts for MS3106E24-28PWF187
FUSE CERM 2A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
PANEL ALUMINUM 19" WHITE TEXTURE datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 50MHZ 8VFQFPN datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 6.65 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 775MA 160 MOHM datasheet.pdf
LED BASED YELLOW MDGT FLANGE 14V datasheet.pdf