ITT Cannon, LLC MS3122E22-21PZ
MS3122E22-21PZ picture photo
Mfg. Part Number
MS3122E22-21PZ
Brief Description
CONN RCPT 21POS BOX MNT PIN
Datasheet Download
MS3122E22-21PZ.pdf
Availability of MS3122E22-21PZ
QUANTITY
MS3122E22-21PZ Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3122E22-21PZ
Internal Part NumberEIS-MS3122E22-21PZ
FamilyCircular Connectors
SeriesMilitary, MIL-DTL-26482 Series I, KPSE
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions21
Shell Size - Insert22-21
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationZ
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating13A
Voltage - Rated1000VAC, 1400VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3122E22-21PZ
Related LinksMS3122E, MS3122E22-21PZ Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MS3122E22-21PZ Details Description
Related parts for MS3122E22-21PZ
RES SMD 9.1K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 1.3A (Switch) Backlight, Camera Flash 16-TSSOP-EP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 160KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
LED MODULE 3POS BLUE IP67 CLEAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 785MA 400 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 120V 75A TO252-3 datasheet.pdf