ITT Cannon, LLC MS3126E18-32SYF0
MS3126E18-32SYF0 picture photo
Mfg. Part Number
MS3126E18-32SYF0
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG INLINE MNT PLUG 32POS
Datasheet Download
MS3126E18-32SYF0.pdf
Availability of MS3126E18-32SYF0
QUANTITY
MS3126E18-32SYF0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3126E18-32SYF0
Internal Part NumberEIS-MS3126E18-32SYF0
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-DTL-26482 Series I, KPSE
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions32
Shell Size - Insert18-32
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3126E18-32SYF0
Related LinksMS3126E1, MS3126E18-32SYF0 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MS3126E18-32SYF0 Details Description
Related parts for MS3126E18-32SYF0
IC DELAY LINE 5TAP 150NS 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 46.4KOHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC MOSFET DVR .5A HS 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 500V 1111 datasheet.pdf
IC SERIAL ADC LP 12BIT 20-TSSOP datasheet.pdf
SENSOR 3000PSIS 1/4 NPT 4-20 MA datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 3.83K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN RECPT 68POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf