Amphenol Aerospace Operations MS3450L20-15SW
MS3450L20-15SW picture photo
Mfg. Part Number
MS3450L20-15SW
Brief Description
CONN RCPT 7POS WALL MNT W/SCKT
Datasheet Download
MS3450L20-15SW.pdf
Availability of MS3450L20-15SW
QUANTITY
MS3450L20-15SW Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3450L20-15SW
Internal Part NumberEIS-MS3450L20-15SW
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions7
Shell Size - Insert20-15
Fastening TypeThreaded
OrientationW
Ingress ProtectionFluid Resistant
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated, Electroless
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating23A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3450L20-15SW
Related LinksMS3450L, MS3450L20-15SW Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS3450L20-15SW Details Description
Related parts for MS3450L20-15SW
DIODE GEN PURP 300V 8A TO220AC datasheet.pdf
SIDAC/FUSE SYM 4CHP 65V 150A SIP datasheet.pdf
RES SMD 4.7 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN PLUG 80POS .050 STRDL MNT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 12.7 OHM 1% 30W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES 33 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 12.8VWM DO220AA datasheet.pdf
LEAD 4MM BANANA JJ SILIC 0.75 25 datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 1200VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf