Amphenol Aerospace Operations MS3459L22-21B
MS3459L22-21B picture photo
Mfg. Part Number
MS3459L22-21B
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG 3POS INLINE SCKT
Datasheet Download
MS3459L22-21B.pdf
Availability of MS3459L22-21B
QUANTITY
MS3459L22-21B Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3459L22-21B
Internal Part NumberEIS-MS3459L22-21B
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-DTL-5015
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions3
Shell Size - Insert22-21
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size0 (1), 16 (2)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeThreaded
OrientationN (Normal)
FeaturesSelf Locking
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3459L22-21B
Related LinksMS3459, MS3459L22-21B Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS3459L22-21B Details Description
Related parts for MS3459L22-21B
IC REG LDO NEG ADJ 1.5A TO220AB datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SSOP datasheet.pdf
RES 390K OHM 1/8W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
CONN RCPT 54POS PANEL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 8.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS SKT datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 60NS VFBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS INLINE PIN datasheet.pdf