ITT Cannon, LLC MS3470W14-15SY
MS3470W14-15SY picture photo
Mfg. Part Number
MS3470W14-15SY
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN RCPT 15POS WALL MNT W/SCKT
Datasheet Download
MS3470W14-15SY.pdf
Availability of MS3470W14-15SY
QUANTITY
MS3470W14-15SY Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3470W14-15SY
Internal Part NumberEIS-MS3470W14-15SY
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
SeriesMilitary, MIL-DTL-26482 Series II, PV
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions15
Shell Size - Insert14-15
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
Ingress Protection-
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating-
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3470W14-15SY
Related LinksMS3470W, MS3470W14-15SY Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
MS3470W14-15SY Details Description
Related parts for MS3470W14-15SY
IC LED Driver DC DC Controller Analog, PWM Dimming Backlight 14-TSSOP datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONV DC/DC 2A 9-32VIN 1.8V datasheet.pdf
IC BUCK SYNC ADJ 2A TO-PMOD-7 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP CER 18PF 16V NP0 01005 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 130MA 4.5 OHM datasheet.pdf
IC CABLE DRIVER 14SOIC datasheet.pdf
CONN SOCKET HOUSING 2.2MM 28POS datasheet.pdf