TE Connectivity Deutsch Connectors MS3471L24-31S-LC
MS3471L24-31S-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS3471L24-31S-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT INLINE 31POS SCKT
Datasheet Download
MS3471L24-31S-LC.pdf
Availability of MS3471L24-31S-LC
QUANTITY
MS3471L24-31S-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3471L24-31S-LC
Internal Part NumberEIS-MS3471L24-31S-LC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions31
Shell Size - Insert24-31
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated, Electroless
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3471L24-31S-LC
Related LinksMS3471L2, MS3471L24-31S-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS3471L24-31S-LC Details Description
Related parts for MS3471L24-31S-LC
KIT BATTERY HOLDER FOR 2 AA CELL datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.75W TH datasheet.pdf
HEATSINK TO-220 VERT MNT W/TAB datasheet.pdf
CONN RCPT WALL MNT 11POS W/SCKT datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP INV 8NSOIC datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 9.31K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 12VOUT 100W datasheet.pdf
SENSOR PROX 6.7MM PNP 12-24VDC datasheet.pdf
CAP CER 56PF U2J datasheet.pdf