Amphenol Aerospace Operations MS3472W22-21AY
MS3472W22-21AY picture photo
Mfg. Part Number
MS3472W22-21AY
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT 21POS WALL MNT PIN
Datasheet Download
MS3472W22-21AY.pdf
Availability of MS3472W22-21AY
QUANTITY
MS3472W22-21AY Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3472W22-21AY
Internal Part NumberEIS-MS3472W22-21AY
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-DTL-26482 Series II
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions21
Shell Size - Insert22-21
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3472W22-21AY
Related LinksMS3472W, MS3472W22-21AY Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS3472W22-21AY Details Description
Related parts for MS3472W22-21AY
IC LED Driver DC DC Regulator 700mA Backlight, Lighting 10-DFN (3x3) datasheet.pdf
IC POE 802.3AF CONTROLLER 8-DFN datasheet.pdf
IC REG LDO 2.75V 0.2A 5DSBGA datasheet.pdf
RES SMD 182 OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 125MA 3.6 OHM SMD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 12V datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
ENCODER OPT ROTARY datasheet.pdf
MINIHWK STDDENSTY RS232/485 5V datasheet.pdf
FIXED IND 3.5NH 900MA 90 MOHM datasheet.pdf