TE Connectivity Deutsch Connectors MS3474L24-19SW-LC
MS3474L24-19SW-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS3474L24-19SW-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT
Datasheet Download
MS3474L24-19SW-LC.pdf
Availability of MS3474L24-19SW-LC
QUANTITY
MS3474L24-19SW-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3474L24-19SW-LC
Internal Part NumberEIS-MS3474L24-19SW-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-26482 G Series II, AFD
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions19
Shell Size - Insert24-19
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationW
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3474L24-19SW-LC
Related LinksMS3474L2, MS3474L24-19SW-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS3474L24-19SW-LC Details Description
Related parts for MS3474L24-19SW-LC
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
TERM BLOCK PCB 5.08MM 11POS BK datasheet.pdf
CAP CER 10PF 150V 0606 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20QFN datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 355MA 800 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS SKT datasheet.pdf
IC OSC VCXO 74.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
DC TUBEAXIAL FAN datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V datasheet.pdf