Amphenol Aerospace Operations MS3474W18-32AZ
MS3474W18-32AZ picture photo
Mfg. Part Number
MS3474W18-32AZ
Brief Description
CONN HSG RCPT 32POS JAM NUT PIN
Datasheet Download
MS3474W18-32AZ.pdf
Availability of MS3474W18-32AZ
QUANTITY
MS3474W18-32AZ Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3474W18-32AZ
Internal Part NumberEIS-MS3474W18-32AZ
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-DTL-26482 Series II
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions32
Shell Size - Insert18-32
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationZ
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3474W18-32AZ
Related LinksMS3474W, MS3474W18-32AZ Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS3474W18-32AZ Details Description
Related parts for MS3474W18-32AZ
CABLE FLAT FLEX 26POS 1MM 6" datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER DIGITAL 48-MQFP datasheet.pdf
RES SMD 732 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
LED T-1.75 24V WEDGE WHITE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 20ppm 32pF 30 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf