Amphenol Aerospace Operations MS3474W18-32BZ
MS3474W18-32BZ picture photo
Mfg. Part Number
MS3474W18-32BZ
Brief Description
CONN HSG RCPT 32POS JAM NUT SKT
Datasheet Download
MS3474W18-32BZ.pdf
Availability of MS3474W18-32BZ
QUANTITY
MS3474W18-32BZ Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3474W18-32BZ
Internal Part NumberEIS-MS3474W18-32BZ
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-DTL-26482 Series II
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions32
Shell Size - Insert18-32
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationZ
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3474W18-32BZ
Related LinksMS3474W, MS3474W18-32BZ Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS3474W18-32BZ Details Description
Related parts for MS3474W18-32BZ
CONN BACKSHELL DB37 PLASTIC datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 330MA 400 MOHM datasheet.pdf
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SMB datasheet.pdf
PATCHCORD DUAL 3COND RED 9FT datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
IC REG QD BCK/LINEAR SYNC 16TQFN datasheet.pdf
CAP CER 100PF 500V 1% BP 1111 datasheet.pdf
RES 135 OHM 0.3W 1% RADIAL datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ6B PG16 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125" datasheet.pdf