TE Connectivity Deutsch Connectors MS3475L14-15AY
MS3475L14-15AY picture photo
Mfg. Part Number
MS3475L14-15AY
Brief Description
CONN HSG PLUG INLINE 15POS PIN
Datasheet Download
MS3475L14-15AY.pdf
Availability of MS3475L14-15AY
QUANTITY
MS3475L14-15AY Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3475L14-15AY
Internal Part NumberEIS-MS3475L14-15AY
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-26482 G Series II, AFD
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions15
Shell Size - Insert14-15
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16 (1), 20 (14)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3475L14-15AY
Related LinksMS3475L, MS3475L14-15AY Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS3475L14-15AY Details Description
Related parts for MS3475L14-15AY
IC DSP CTLR 16B 400MHZ 160CSPBGA datasheet.pdf
IC OCT TRANSPARENT D 3ST 20-SOIC datasheet.pdf
BATT ZINC 1.4V BUTTON 7.9MM 8PK datasheet.pdf
IC FPGA 487 I/O 676FBGA datasheet.pdf
RES 0.127 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
UC-19P1N1290DU datasheet.pdf
CONN INSERT 9POS SKT datasheet.pdf
RES 7.15 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 3A datasheet.pdf
DIRECT RING 70MM 0DEG RED datasheet.pdf
250UF 40V 19.3X29 85C AXI datasheet.pdf