TE Connectivity Deutsch Connectors MS3476W12-10A
MS3476W12-10A picture photo
Mfg. Part Number
MS3476W12-10A
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG INLINE 10POS PIN
Datasheet Download
MS3476W12-10A.pdf
Availability of MS3476W12-10A
QUANTITY
MS3476W12-10A Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3476W12-10A
Internal Part NumberEIS-MS3476W12-10A
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-26482 G Series II, AFD
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions10
Shell Size - Insert12-10
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3476W12-10A
Related LinksMS3476, MS3476W12-10A Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS3476W12-10A Details Description
Related parts for MS3476W12-10A
RES SMD 0.022 OHM 5% 2W J BEND datasheet.pdf
SIDACTOR BI 190V 250A DO-214 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 36V datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 10A 125V datasheet.pdf
IC PC MAIN CLOCK CK505 32VFQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 250W datasheet.pdf
CAP FILM 70UF 10% 500VDC RAD 4LD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 128LQFP datasheet.pdf
BLZ 5.00/05/270F SN OR datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 75MHZ 8SO datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf