TE Connectivity Deutsch Connectors MS3476W20-39SZ-LC
MS3476W20-39SZ-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS3476W20-39SZ-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG INLINE 39POS SCKT
Datasheet Download
MS3476W20-39SZ-LC.pdf
Availability of MS3476W20-39SZ-LC
QUANTITY
MS3476W20-39SZ-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3476W20-39SZ-LC
Internal Part NumberEIS-MS3476W20-39SZ-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-26482 G Series II, AFD
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16 (2), 20 (37)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationZ
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3476W20-39SZ-LC
Related LinksMS3476W2, MS3476W20-39SZ-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS3476W20-39SZ-LC Details Description
Related parts for MS3476W20-39SZ-LC
SIDAC MC 4CH 170/340V 400A MS013 datasheet.pdf
JUMPER FOR SAK 4 10POS datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 16-20 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
RES SMD 45.3KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT MULT 18-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 500V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 46.4 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CONN IEC INLET SNAP IN 4.8MM TAB datasheet.pdf
CONN HDR 60POS 0.100 T/H datasheet.pdf