Omron Automation & Safety MS46LR-20-1215-Q1-R-NC-FP
MS46LR-20-1215-Q1-R-NC-FP picture photo
Mfg. Part Number
MS46LR-20-1215-Q1-R-NC-FP
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Brief Description
SPARE RECEIVER
Datasheet Download
MS46LR-20-1215-Q1-R-NC-FP.pdf
Availability of MS46LR-20-1215-Q1-R-NC-FP
QUANTITY
MS46LR-20-1215-Q1-R-NC-FP Order Process
Ship out your order
Specifications of MS46LR-20-1215-Q1-R-NC-FP
Internal Part NumberEIS-MS46LR-20-1215-Q1-R-NC-FP
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photoelectric, Industrial
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS46LR-20-1215-Q1-R-NC-FP
MS46LR-20-1215-Q1-R-NC-FP Details Description
Related parts for MS46LR-20-1215-Q1-R-NC-FP
RES 12.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 2W datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
TRIAC 400V 8A TO220AB datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 44A TO-247 datasheet.pdf
CONN RECEPT 20POS FEMALE DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf