Omron Automation & Safety MS4800B-30-1160-10X-10R
MS4800B-30-1160-10X-10R picture photo
Mfg. Part Number
MS4800B-30-1160-10X-10R
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Brief Description
SAFETY LIGHT CURTAIN
Datasheet Download
MS4800B-30-1160-10X-10R.pdf
Availability of MS4800B-30-1160-10X-10R
QUANTITY
MS4800B-30-1160-10X-10R Order Process
Ship out your order
Specifications of MS4800B-30-1160-10X-10R
Internal Part NumberEIS-MS4800B-30-1160-10X-10R
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photoelectric, Industrial
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS4800B-30-1160-10X-10R
Related LinksMS4800B-30-, MS4800B-30-1160-10X-10R Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
MS4800B-30-1160-10X-10R Details Description
Related parts for MS4800B-30-1160-10X-10R
IC HEX INVERTER OD OUT 14-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 620K OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
RES 126 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
02+02 DIL VERT SMT HDR 350/RL datasheet.pdf
Connector Socket 58 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA1304 WHITE datasheet.pdf
TRANSFORMER ISOL datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CER 68PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf