Microsemi Power Products MSDM100-18
MSDM100-18 picture photo
Mfg. Part Number
MSDM100-18
Manufacturer
Product Category
Bridge Rectifiers
Brief Description
MOD BRIDGE 3PH 1800V 100A M2-1
Datasheet Download
MSDM100-18.pdf
Availability of MSDM100-18
QUANTITY
MSDM100-18 Order Process
Ship out your order
Specifications of MSDM100-18
Internal Part NumberEIS-MSDM100-18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyBridge Rectifiers
Series-
PackagingBulk
Diode TypeThree Phase
Voltage - Peak Reverse (Max)1800V
Current - DC Forward (If) (Max)100A
Mounting TypeChassis Mount
Package / CaseModule
Supplier Device PackageM2-1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MSDM100-18
Related LinksMSDM1, MSDM100-18 Datasheet, Microsemi Power Products Distributor
MSDM100-18 Details Description
Related parts for MSDM100-18
RES SMD 430 OHM 0.1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 2K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 20V 3.3A 8-TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 5MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.500" (12.70mm) datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS STR SHORT PCB datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
FINGERSTOCK BECU 10.67X406.4MM datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN FML 4POS TO MALE 4POS datasheet.pdf