Omron Automation & Safety MSF4800-30-1120-XR2
MSF4800-30-1120-XR2 picture photo
Mfg. Part Number
MSF4800-30-1120-XR2
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Brief Description
SAFETY LIGHT CURTAIN
Datasheet Download
MSF4800-30-1120-XR2.pdf
Availability of MSF4800-30-1120-XR2
QUANTITY
MSF4800-30-1120-XR2 Order Process
Ship out your order
Specifications of MSF4800-30-1120-XR2
Internal Part NumberEIS-MSF4800-30-1120-XR2
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photoelectric, Industrial
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MSF4800-30-1120-XR2
Related LinksMSF4800-3, MSF4800-30-1120-XR2 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
MSF4800-30-1120-XR2 Details Description
Related parts for MSF4800-30-1120-XR2
SWITCH PUSH SPST-NO 0.2A 48V datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC INC KEY 2KW 400V datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG 1000' datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CLEAN & FINISH DISC S ULF datasheet.pdf
DIODE MODULE 80V 400A 3TOWER datasheet.pdf
CONN PLUG IN BUSH datasheet.pdf
LED RED 5.5MM ROUND T/H datasheet.pdf