Amphenol Industrial PTS06URSB5-22-55S
PTS06URSB5-22-55S picture photo
Mfg. Part Number
PTS06URSB5-22-55S
Brief Description
PTSE 55C 55#20 SKT PLUG
Datasheet Download
PTS06URSB5-22-55S.pdf
Availability of PTS06URSB5-22-55S
QUANTITY
PTS06URSB5-22-55S Order Process
Ship out your order
Specifications of PTS06URSB5-22-55S
Internal Part NumberEIS-PTS06URSB5-22-55S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PTS06URSB5-22-55S
Related LinksPTS06URS, PTS06URSB5-22-55S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
PTS06URSB5-22-55S Details Description
Related parts for PTS06URSB5-22-55S
RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 3A 39 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 R/A EXT datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 2W STER AB 32TQFN datasheet.pdf
RES SMD 1.18K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.2V 80MA SC88A datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS PIN datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
SGE-245-2-2300L 05000C SFTY EDGE datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0 CMOS datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 2.95A 90 MOHM TH datasheet.pdf