Omron Automation & Safety MSF4800S-30-0280
MSF4800S-30-0280 picture photo
Mfg. Part Number
MSF4800S-30-0280
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Brief Description
SAFETY LIGHT CURTAIN
Datasheet Download
MSF4800S-30-0280.pdf
Availability of MSF4800S-30-0280
QUANTITY
MSF4800S-30-0280 Order Process
Ship out your order
Specifications of MSF4800S-30-0280
Internal Part NumberEIS-MSF4800S-30-0280
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photoelectric, Industrial
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MSF4800S-30-0280
Related LinksMSF4800S, MSF4800S-30-0280 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
MSF4800S-30-0280 Details Description
Related parts for MSF4800S-30-0280
IC REG LDO 3.3V 1A SOT223-3 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 25UF 10% 370VAC QC TERM datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 39.2K OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
SWITCH 10A 120-240 480VAC 120V datasheet.pdf
MLH ALL METAL PRESS SENSE -ATF datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf