Vishay Semiconductor/Diodes Division MSMP20A-M3/89A
MSMP20A-M3/89A picture photo
Mfg. Part Number
MSMP20A-M3/89A
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 20VWM 32.4VC MICROSMP
Datasheet Download
MSMP20A-M3/89A.pdf
Availability of MSMP20A-M3/89A
QUANTITY
MSMP20A-M3/89A Order Process
Ship out your order
Specifications of MSMP20A-M3/89A
Internal Part NumberEIS-MSMP20A-M3/89A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,500
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesTransZorb®
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)20V
Voltage - Breakdown (Min)22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)4.6A
Power - Peak Pulse150W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseMicroSMP
Supplier Device PackageMicroSMP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MSMP20A-M3/89A
Related LinksMSMP20A, MSMP20A-M3/89A Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
MSMP20A-M3/89A Details Description
Related parts for MSMP20A-M3/89A
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V TO220FP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS SKT datasheet.pdf
RES 56K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 250UH 3.8A 130 MOHM TH datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
VARISTOR 198V 4.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
508 TB WIR PRO 180D datasheet.pdf
FIBER DOME STUB TERM 4 500' TONA datasheet.pdf
CAP FILM 0.0062UF 5% 1250VDC AXI datasheet.pdf