Vishay/Dale MSP06A01510RGEJ
MSP06A01510RGEJ picture photo
Mfg. Part Number
MSP06A01510RGEJ
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 510 OHM 6SIP
Datasheet Download
MSP06A01510RGEJ.pdf
Availability of MSP06A01510RGEJ
QUANTITY
MSP06A01510RGEJ Order Process
Ship out your order
Specifications of MSP06A01510RGEJ
Internal Part NumberEIS-MSP06A01510RGEJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package38
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesMSP
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)510
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins6
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case6-SIP
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.590" L x 0.090" W (14.99mm x 2.29mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MSP06A01510RGEJ
Related LinksMSP06A0, MSP06A01510RGEJ Datasheet, Vishay/Dale Distributor
MSP06A01510RGEJ Details Description
Related parts for MSP06A01510RGEJ
CAP FILM 12UF 10% 180VAC QC TERM datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 6POS 1MM 4" datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 48POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CAP CER 47UF 6.3V X5R 1210 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 20SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2.5A 16-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 1W 2010 WIDE datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN RCPT HSG FMALE 8POS FLANGE datasheet.pdf