Multi-Tech Systems, Inc. MT100SEM-L.R2-SP
MT100SEM-L.R2-SP picture photo
Mfg. Part Number
MT100SEM-L.R2-SP
Manufacturer
Product Category
Hubs, Servers
Brief Description
DEVICE SERVER EMBEDDED 3.3V
Datasheet Download
MT100SEM-L.R2-SP.pdf
Availability of MT100SEM-L.R2-SP
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MT100SEM-L.R2-SP Order Process
Ship out your order
Specifications of MT100SEM-L.R2-SP
Internal Part NumberEIS-MT100SEM-L.R2-SP
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMT100SEM-R2 Devices 27/Feb/2013
Standard Package25
Category Computers, Office - Components, Accessories
FamilyHubs, Servers
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT100SEM-L.R2-SP
Related LinksMT100SEM, MT100SEM-L.R2-SP Datasheet, Multi-Tech Systems, Inc. Distributor
MT100SEM-L.R2-SP Details Description
Related parts for MT100SEM-L.R2-SP
Connector Quick Connect Receptacle 14-18 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
IC D/A CONV 12BIT R-R QUAD28SSOP datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 4POS BLACK datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 150V 3.5A DO201AD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 128POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 120UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 976 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf