Micron Technology MT18HVS25672PKZ-80EM1
MT18HVS25672PKZ-80EM1 picture photo
Mfg. Part Number
MT18HVS25672PKZ-80EM1
Brief Description
MOD DDR2 SDRAM 2GB 244MRDIMM VLP
Datasheet Download
MT18HVS25672PKZ-80EM1.pdf
Availability of MT18HVS25672PKZ-80EM1
QUANTITY
MT18HVS25672PKZ-80EM1 Order Process
Ship out your order
Specifications of MT18HVS25672PKZ-80EM1
Internal Part NumberEIS-MT18HVS25672PKZ-80EM1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
Memory TypeDDR2 SDRAM
Memory Size2GB
Speed800MT/s
Package / Case244-DIMM
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT18HVS25672PKZ-80EM1
Related LinksMT18HVS256, MT18HVS25672PKZ-80EM1 Datasheet, Micron Technology Distributor
MT18HVS25672PKZ-80EM1 Details Description
Related parts for MT18HVS25672PKZ-80EM1
IC BUS TRANSCVR 16BIT 56TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 23POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC DAC DUAL 8BIT LO PWR 40-LFCSP datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 10UF 6.3V JB 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP BUFFER 720MHZ 8UMAX datasheet.pdf
RS PLC AB 1771-DR datasheet.pdf
Connector Socket 18 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
TV 32C 32#20 PIN J/N RECP datasheet.pdf
33UF 50V 5X11MM 85C 2500H datasheet.pdf