Micron Technology MT29F128G08AMCABH2-10ITZ:A TR
MT29F128G08AMCABH2-10ITZ:A TR picture photo
Mfg. Part Number
MT29F128G08AMCABH2-10ITZ:A TR
Brief Description
IC FLASH 128GBIT TBGA
Datasheet Download
MT29F128G08AMCABH2-10ITZ:A TR.pdf
Availability of MT29F128G08AMCABH2-10ITZ:A TR
QUANTITY
MT29F128G08AMCABH2-10ITZ:A TR Order Process
Ship out your order
Specifications of MT29F128G08AMCABH2-10ITZ:A TR
Internal Part NumberEIS-MT29F128G08AMCABH2-10ITZ:A TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-TBGA
Supplier Device Package100-TBGA (12x18)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT29F128G08AMCABH2-10ITZ:A TR
Related LinksMT29F128G08AMC, MT29F128G08AMCABH2-10ITZ:A TR Datasheet, Micron Technology Distributor
MT29F128G08AMCABH2-10ITZ:A TR Details Description
Related parts for MT29F128G08AMCABH2-10ITZ:A TR
BACKSHELL DB15 MET PLASTIC 45DEG datasheet.pdf
CONN SOCKET PLCC 68POS TIN datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES METAL OX 5W 3 OHM 5% AXL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 21POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
PWR MULTICIRCUIT PROTECT RS-232 datasheet.pdf
IC CPLD 3432MC 9.78NS 484FPBGA datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG SOCKET HSG 30POS datasheet.pdf
RES SMD 887K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf