Pericom Semiconductor Corp. PI2PCIE2214ZHE
PI2PCIE2214ZHE picture photo
Mfg. Part Number
PI2PCIE2214ZHE
Manufacturer
Product Category
Interface - Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
Brief Description
IC MUX/DEMUX 4:1 42TQFN
Datasheet Download
PI2PCIE2214ZHE.pdf
Availability of PI2PCIE2214ZHE
QUANTITY
PI2PCIE2214ZHE Order Process
Ship out your order
Specifications of PI2PCIE2214ZHE
Internal Part NumberEIS-PI2PCIE2214ZHE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Speed Switch Solutions
PCN OtherPackage Type/Qty Updates 04/Feb/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package400
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
Series-
PackagingTray
FunctionMultiplexer/Demultiplexer, PCIE
Circuit2 x 4:1
On-State Resistance-
Voltage Supply SourceSingle Supply
Voltage - Supply, Single/Dual (±)1.8V
Current - Supply-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case42-VFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package42-TQFN (9x3.5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PI2PCIE2214ZHE
Related LinksPI2PCIE, PI2PCIE2214ZHE Datasheet, Pericom Semiconductor Corp. Distributor
PI2PCIE2214ZHE Details Description
Related parts for PI2PCIE2214ZHE
RES SMD 210K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 1KV X7R 1210 datasheet.pdf
SEATING TOOL ASSY H.M. 77 PINS datasheet.pdf
IC FLOW CTRL 40BIT 376-BGA datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 7.87K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 5.17K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 54.2 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL CROSS CONN 95N/120N-3 datasheet.pdf
AM5 SWITCH 6A SPST-NC SHRT RLLR datasheet.pdf