Micron Technology MT29F512G08CUCABH3-10Z:A TR
MT29F512G08CUCABH3-10Z:A TR picture photo
Mfg. Part Number
MT29F512G08CUCABH3-10Z:A TR
Brief Description
IC FLASH 512GBIT
Datasheet Download
MT29F512G08CUCABH3-10Z:A TR.pdf
Availability of MT29F512G08CUCABH3-10Z:A TR
QUANTITY
MT29F512G08CUCABH3-10Z:A TR Order Process
Ship out your order
Specifications of MT29F512G08CUCABH3-10Z:A TR
Internal Part NumberEIS-MT29F512G08CUCABH3-10Z:A TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NAND
Memory Size512G (64G x 8)
Speed-
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case100-LBGA
Supplier Device Package100-LBGA (12x18)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT29F512G08CUCABH3-10Z:A TR
Related LinksMT29F512G08CU, MT29F512G08CUCABH3-10Z:A TR Datasheet, Micron Technology Distributor
MT29F512G08CUCABH3-10Z:A TR Details Description
Related parts for MT29F512G08CUCABH3-10Z:A TR
RES SMD 402K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
KIT ICE POD FOR CY8C24X23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
RES 700 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS 2.54MM 26AWG TIN datasheet.pdf