Micron Technology MT36HVS51272PZ-667H1
MT36HVS51272PZ-667H1 picture photo
Mfg. Part Number
MT36HVS51272PZ-667H1
Brief Description
MOD DDR2 SDRAM 4GB 240RDIMM VLP
Datasheet Download
MT36HVS51272PZ-667H1.pdf
Availability of MT36HVS51272PZ-667H1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MT36HVS51272PZ-667H1 Order Process
Ship out your order
Specifications of MT36HVS51272PZ-667H1
Internal Part NumberEIS-MT36HVS51272PZ-667H1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 04/Feb/2014
Updated LTB Date Revision 17/Jun/2014
Series-
Memory TypeDDR2 SDRAM
Memory Size4GB
Speed667MT/s
Package / Case240-RDIMM
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT36HVS51272PZ-667H1
Related LinksMT36HVS512, MT36HVS51272PZ-667H1 Datasheet, Micron Technology Distributor
MT36HVS51272PZ-667H1 Details Description
Related parts for MT36HVS51272PZ-667H1
FIXED IND 220UH 100MA 2.4 OHM datasheet.pdf
IC OTP 512KBIT 120NS 28DIP datasheet.pdf
ROUND STANDOFF 10-32 STEATITE 1" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125 EXTEND datasheet.pdf
FUSE F/A TLE-GRD 60A 170VDC PC M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 124 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
IGBT PHASELEG 1200V 30A SMPD datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf