Vishay/Dale RLR05C80R6FSBSL
RLR05C80R6FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C80R6FSBSL
Brief Description
RES 80.6 OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C80R6FSBSL.pdf
Availability of RLR05C80R6FSBSL
QUANTITY
RLR05C80R6FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C80R6FSBSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C80R6FSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingBulk
Resistance (Ohms)80.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C80R6FSBSL
Related LinksRLR05C8, RLR05C80R6FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C80R6FSBSL Details Description
Related parts for RLR05C80R6FSBSL
CONN HEADER RTANG 6POS .100 TIN datasheet.pdf
TRANS NPN PREBIAS/PNP 1.5W 8SO datasheet.pdf
RES SMD 40.2 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 8A 125V datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS 2MM VERT SMD datasheet.pdf
CONN CFAST CARD PUSH-PULL R/A datasheet.pdf
CAP CER 30PF 100V 10% BP 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
INSULATING WASHER BLACK datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 0606 datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 115VAC WIRE datasheet.pdf