Micron Technology MT41K256M8DA-125 IT:K
MT41K256M8DA-125 IT:K picture photo
Mfg. Part Number
MT41K256M8DA-125 IT:K
Brief Description
IC DDR3 SDRAM 2GBIT 800MHZ FBGA
Datasheet Download
MT41K256M8DA-125 IT:K.pdf
Availability of MT41K256M8DA-125 IT:K
QUANTITY
MT41K256M8DA-125 IT:K Order Process
Ship out your order
Specifications of MT41K256M8DA-125 IT:K
Internal Part NumberEIS-MT41K256M8DA-125 IT:K
Memory TypeDDR3L SDRAM
Memory Size2G (256M x 8)
Speed800MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.283 V ~ 1.45 V
Operating Temperature-40°C ~ 95°C
Package / Case78-TFBGA
Supplier Device Package78-FBGA (8x10.5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT41K256M8DA-125 IT:K
Related LinksMT41K256M8, MT41K256M8DA-125 IT:K Datasheet, Micron Technology Distributor
MT41K256M8DA-125 IT:K Details Description
Related parts for MT41K256M8DA-125 IT:K
BRACKET 1.64" X 1.12" datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 1.2 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 768K OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT LC-LC DUPLEX datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 57POS PIN datasheet.pdf
IC REG BUCK 12V 1A 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 30PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf