Micron Technology MT46H16M32LFCX-6:B TR
MT46H16M32LFCX-6:B TR picture photo
Mfg. Part Number
MT46H16M32LFCX-6:B TR
Datasheet Download
MT46H16M32LFCX-6:B TR.pdf
Availability of MT46H16M32LFCX-6:B TR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MT46H16M32LFCX-6:B TR Order Process
Ship out your order
Specifications of MT46H16M32LFCX-6:B TR
Internal Part NumberEIS-MT46H16M32LFCX-6:B TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeMobile LPDDR SDRAM
Memory Size512M (16M x 32)
Speed166MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.7 V ~ 1.95 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case90-VFBGA
Supplier Device Package90-VFBGA (9x13)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT46H16M32LFCX-6:B TR
Related LinksMT46H16M32, MT46H16M32LFCX-6:B TR Datasheet, Micron Technology Distributor
MT46H16M32LFCX-6:B TR Details Description
Related parts for MT46H16M32LFCX-6:B TR
BOX ALUM NATURAL 4.68"L X 3.69"W datasheet.pdf
LASER DIODE 670NM CLASS IIIA datasheet.pdf
LED GRN DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
Connector Receptacle 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
OSC TCXO 13.000MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf