Micron Technology MT46H16M32LFCX-6:B
MT46H16M32LFCX-6:B picture photo
Mfg. Part Number
MT46H16M32LFCX-6:B
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
Datasheet Download
MT46H16M32LFCX-6:B.pdf
Availability of MT46H16M32LFCX-6:B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MT46H16M32LFCX-6:B Order Process
Ship out your order
Specifications of MT46H16M32LFCX-6:B
Internal Part NumberEIS-MT46H16M32LFCX-6:B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeMobile LPDDR SDRAM
Memory Size512M (16M x 32)
Speed166MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.7 V ~ 1.95 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case90-VFBGA
Supplier Device Package90-VFBGA (9x13)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT46H16M32LFCX-6:B
Related LinksMT46H16M3, MT46H16M32LFCX-6:B Datasheet, Micron Technology Distributor
MT46H16M32LFCX-6:B Details Description
Related parts for MT46H16M32LFCX-6:B
HOOK-UP STRND 26AWG SLATE 100' datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 32POS DUAL GOLD datasheet.pdf
SENSOR TEMP I2C/SMBUS 8TSSOP datasheet.pdf
IC TEMP SENSOR DGTL 8-DFN datasheet.pdf
RES 3.9K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 5K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 600V 18AWG VLT datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 45V 15A 5DFN datasheet.pdf
CAP CER 0.70PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 30 OHM 1% 25W datasheet.pdf