Micron Technology MT46V32M8TG-75 IT:G
MT46V32M8TG-75 IT:G picture photo
Mfg. Part Number
MT46V32M8TG-75 IT:G
Brief Description
IC DDR SDRAM 256MBIT 66TSOP
Datasheet Download
MT46V32M8TG-75 IT:G.pdf
Availability of MT46V32M8TG-75 IT:G
QUANTITY
MT46V32M8TG-75 IT:G Order Process
Ship out your order
Specifications of MT46V32M8TG-75 IT:G
Internal Part NumberEIS-MT46V32M8TG-75 IT:G
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeDDR SDRAM
Memory Size256M (32M x 8)
Speed7.5ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.3 V ~ 2.7 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case66-TSSOP (0.400", 10.16mm Width)
Supplier Device Package66-TSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT46V32M8TG-75 IT:G
Related LinksMT46V32M8, MT46V32M8TG-75 IT:G Datasheet, Micron Technology Distributor
MT46V32M8TG-75 IT:G Details Description
Related parts for MT46V32M8TG-75 IT:G
OPTOISO 3.75KV TRANS 4-MINI-FLAT datasheet.pdf
TVS DIODE 85VWM 137VC SMC datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1.37KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 5V IN 24V OUT datasheet.pdf
CABLE AMC - TNC JACK IP67 200MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf