Micron Technology MT48LC4M32B2B5-6A IT:L TR
MT48LC4M32B2B5-6A IT:L TR picture photo
Mfg. Part Number
MT48LC4M32B2B5-6A IT:L TR
Brief Description
IC SDRAM 128MBIT 166MHZ VFBGA
Datasheet Download
MT48LC4M32B2B5-6A IT:L TR.pdf
Availability of MT48LC4M32B2B5-6A IT:L TR
QUANTITY
MT48LC4M32B2B5-6A IT:L TR Order Process
Ship out your order
Specifications of MT48LC4M32B2B5-6A IT:L TR
Internal Part NumberEIS-MT48LC4M32B2B5-6A IT:L TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSDRAM
Memory Size128M (4M x 32)
Speed166MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case90-VFBGA
Supplier Device Package90-VFBGA (8x13)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT48LC4M32B2B5-6A IT:L TR
Related LinksMT48LC4M32B2, MT48LC4M32B2B5-6A IT:L TR Datasheet, Micron Technology Distributor
MT48LC4M32B2B5-6A IT:L TR Details Description
Related parts for MT48LC4M32B2B5-6A IT:L TR
RES SMD 3.9K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 3A 8SOPWRPAD datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL STR 8POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CONN HDR 33POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB datasheet.pdf
IC OPAMP 105MHZ RRO SOT23 datasheet.pdf
CAP ALUM 11000UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf