Micron Technology MT48LC8M32LFF5-10 TR
MT48LC8M32LFF5-10 TR picture photo
Mfg. Part Number
MT48LC8M32LFF5-10 TR
Brief Description
IC SDRAM 256MBIT 100MHZ 90VFBGA
Datasheet Download
MT48LC8M32LFF5-10 TR.pdf
Availability of MT48LC8M32LFF5-10 TR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MT48LC8M32LFF5-10 TR Order Process
Ship out your order
Specifications of MT48LC8M32LFF5-10 TR
Internal Part NumberEIS-MT48LC8M32LFF5-10 TR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeMobile LPSDR SDRAM
Memory Size256M (8M x 32)
Speed100MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case90-VFBGA
Supplier Device Package90-VFBGA (8x13)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT48LC8M32LFF5-10 TR
Related LinksMT48LC8M32, MT48LC8M32LFF5-10 TR Datasheet, Micron Technology Distributor
MT48LC8M32LFF5-10 TR Details Description
Related parts for MT48LC8M32LFF5-10 TR
RES SMD 24K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
GROMMET 0.710" PVC BLACK datasheet.pdf
IC DETECT/REG 400MA 2.5V SOT89-5 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK PWM 8-DIP datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV PUSH PULL 5SO datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 24V datasheet.pdf
Connector Receptacle USB - mini AB 2.0 6 Position Panel Mount, Bulkhead - Front Side Nut datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 475MA 210 MOHM datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 30ppm 6pF 100 Ohm -20°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf