Micron Technology MT48V4M32LFF5-10:G
MT48V4M32LFF5-10:G picture photo
Mfg. Part Number
MT48V4M32LFF5-10:G
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SDRAM 128MBIT 100MHZ 90VFBGA
Datasheet Download
MT48V4M32LFF5-10:G.pdf
Availability of MT48V4M32LFF5-10:G
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MT48V4M32LFF5-10:G Order Process
Ship out your order
Specifications of MT48V4M32LFF5-10:G
Internal Part NumberEIS-MT48V4M32LFF5-10:G
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeMobile LPSDR SDRAM
Memory Size128M (4M x 32)
Speed100MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.3 V ~ 2.7 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case90-VFBGA
Supplier Device Package90-VFBGA (8x13)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT48V4M32LFF5-10:G
Related LinksMT48V4M32, MT48V4M32LFF5-10:G Datasheet, Micron Technology Distributor
MT48V4M32LFF5-10:G Details Description
Related parts for MT48V4M32LFF5-10:G
RES 430 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
DEV EMULATOR BASE SH7046 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS 1MM SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN +/-24VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 18.9K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC HIGH SIDE DRIVER 1CH 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 250V X7R 0805 datasheet.pdf
LEADED NTC THERMISTOR datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
MICRO 25 SKT 48" RBW SCW ASSY datasheet.pdf