Micron Technology MT8LSDT3264AY-13EG1
MT8LSDT3264AY-13EG1 picture photo
Mfg. Part Number
MT8LSDT3264AY-13EG1
Brief Description
MODULE SDRAM 256MB 168UDIMM
Datasheet Download
MT8LSDT3264AY-13EG1.pdf
Availability of MT8LSDT3264AY-13EG1
QUANTITY
MT8LSDT3264AY-13EG1 Order Process
Ship out your order
Specifications of MT8LSDT3264AY-13EG1
Internal Part NumberEIS-MT8LSDT3264AY-13EG1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 23/Jan/2015
Series-
Memory TypeSDRAM
Memory Size256Mb
Speed133MHz
Package / Case168-DIMM
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT8LSDT3264AY-13EG1
Related LinksMT8LSDT32, MT8LSDT3264AY-13EG1 Datasheet, Micron Technology Distributor
MT8LSDT3264AY-13EG1 Details Description
Related parts for MT8LSDT3264AY-13EG1
CABINET ALUM BLK 11"L X 11.06"W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
66900-40-QKE II FEMALE datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
RES 31.6 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
PRESS-IN TOOL VERT POWER MOD 5PR datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 7.5VOUT 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
CAP CER 7.1PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf