TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine MTC100-BF2-S32
MTC100-BF2-S32 picture photo
Mfg. Part Number
MTC100-BF2-S32
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
I/O CONN
Datasheet Download
MTC100-BF2-S32.pdf
Availability of MTC100-BF2-S32
QUANTITY
MTC100-BF2-S32 Order Process
Ship out your order
Specifications of MTC100-BF2-S32
Internal Part NumberEIS-MTC100-BF2-S32
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MTC100-BF2-S32
MTC100-BF2-S32 Details Description
Related parts for MTC100-BF2-S32
RES SMD 54.9K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC UART QUAD 68PLCC datasheet.pdf
Connector Receptacle 25 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Bottom Entry datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 876 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
OSC XO 60.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 15V 1A SOT223 datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 1.08A 844 MOHM SMD datasheet.pdf